Konto bankowe parafii pw. Świętej Trójcy w Supraślu

Nr rachunku bankowego parafii:

49 8060 0004 0680 3085 2000 0010

Bank Spółdzielczy w Białymstoku

Oddział w Supraślu

Parafia pw. Świętej Trójcy w Supraślu, prócz działalności duszpasterskiej, efektywnie angażuje się m.in. w troskę o ratowanie niszczejących zabytków, a także w animowanie działalności charytatywnej i społecznej. Dzięki jej staraniom w ostatnich latach dokonano m.in. - konserwacji trzech XIX-wiecznych obrazów („Święta Trójca”, „Ukrzyżowanie” i „Św. Antoni z Dzieciątkiem Jezus"), konserwajcję drewnianych rzeźb z XVII w., - wykonano badania konserwatorskie i przygotowano dokumentację dla przyszłej renowacji drewnianej kaplicy cmentarnej, odnowy ogrodzenia okalającego kościół oraz samej świątyni,- wykonano instalację alarmową przeciwpożarową i antywłamaniową w kościele,- przeprowadzono dwa etapy prac przy odnowieniu okazałego nagrobnego pomnika prababci twórców harcerstwa w Polsce – Pani Ludwiki Zachert. Kontynuowany jest także kapitalny remont Domu Parafialnego, który służy nie tylko jako siedziba administracyjna parafii, ale również jako miejsce spotkań młodzieży, dzieci, osób dorosłych i seniorów. Każdy z nas może wspomóc konynuowanie tych inicjatyw m.in. poprzez wpłatę dowolnej kwoty na podane niżej konto Parafii:
          Bank Spółdzielczy w Białymstoku - Oddział w Supraślu
Nr rachunku: 49 8060 0004 0680 3085 2000 0010
Pamiętajmy, iż istnieje możliwość odliczenia od podstawy opodatkowania darowizny na rzecz Kościoła Katolickiego (w myśl Art. 55 ust. 7 Ustawy z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej - Dz.U.89.29.154 z dnia 23 maja 1989 r. z późn. zm). Odliczenie 6% dochodu będzie możliwe, jeżeli darowizna została dokonana w danym roku podatkowym w formie wpłaty na rachunek bankowy z zaznaczeniem  „darowizna  na  cele  kultu  religijnego”Za każdą formę wsparcia inicjatyw podjętych przez naszą wspólnotę parafialną z całego serca wszystkim dziękuję.
- ks. Andrzej Chutkowski