Wykorzystanie energii z OZE w Parafii pw. Świętej Trójcy w Supraślu

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętej Trójcy w Supraślu  realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Wykorzystanie energii z OZE w Parafii pw. Świętej Trójcy w Supraślu”

Celem projektu jest zmniejszenie zapotrzebowania budynku kościoła na energię pochodzącą z tradycyjnych, wyczerpywanych źródeł oraz zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery poprzez efektywne wykorzystanie energii cieplnej, obniżenie kosztów ogrzewania oraz wykorzystanie energii pochodzącej z OZE.

Efektem końcowym będzie zastąpienie istniejącego systemu ogrzewania w budynku kościoła, poprzez zastosowanie pomp powietrze-powietrze oraz montażu instalacji fotowoltaicznej do zasilania tych pomp oraz na użytek własny Parafii.

Wartość projektu : 430 863,70 PLN

Wkład Funduszy Europejskich: 322 225,27 PLN

Budowa wolnostojących paneli fotowoltaicznych o mocy zainstalowanej do 13,44kW wraz z doziemną instalacją elektryczną oraz roboty budowlane obejmujące montaż pomp ciepła typu powietrze-powietrze wraz z ich zasilaniem, wewnątrz wieży i na poddaszu kościoła pw. Świętej Trójcy w Supraślu.

PROJEKT DO POBRANIA

piątek,