SAKRAMENT  CHRZTU  ŚW.

Sakrament chrztu udzielany jest w niedziele podczas Mszy św. o godz. 10.00.

Do kancelarii należy dostarczyć (najpóźniej tydzień przed chrztem): - akt urodzenia dziecka;- dane rodziców chrzestnych (imiona, nazwisko, rok urodzenia, wyznanie, adres zamieszkania);- zaświadczenie z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych o tym, iż mogą oni pełnić tę funkcję.

I  KOMUNIA  ŚWIĘTA  i  I  SPOWIEDŹ

Przyjęcie tych sakramentów poprzedzone jest rocznym przygotowaniem.

Spotkania z dziećmi z III klas szkoły podstawowej przygotowującymi się do przyjęcia tych sakramentów odbywają się w III niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 12.00.

Uroczystość I Komunii Świętej w parafii pw. Świętej Trójcy w Supraślu w tym roku szkolnym odbędzie się w niedzielę - 22 maja 2016 r. podczas Mszy św. o godz. 12.00.

Dzień wcześniej - w sobotę 20 maja 2016 - dzieci przystąpią po raz pierwszy do sakramentu pokuty.

SAKRAMENT  BIERZMOWANIA

Sakrament bierzmowania udzielany jest osobom, które ukończyły 15 rok życia.    Przyjęcie tegoż sakramentu poprzedzone jest trzyletnimi przygotowaniami, i tak:

- uczniowie klas I i II gimnazjum przez comiesięczną spowiedź

- uczniowe klas III i starsi - spotkania mają w każdą niedziele po Mszy św. o godz. 10.00.

Uroczystość bierzmowania w parafii pw. Świętej Trójcy w Supraślu w tym roku szkolnym wstępnie planowan jest na dzień 17 maja 2016 r.

SPOWIEDŹ

Do sakramentalnej spowiedzi można przystąpić:

- w dni powszednie - 15 minut przed Mszą św.

- w niedziele - 15 minut przed Mszą św.

SAKRAMENT  MAŁŻEŃSTWA

Dokumenty potrzebne do zawarcia sakramentu małżeństwa:

- aktualne metryki chrztu narzeczonych;

- zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego (dotyczy tzw. ślubów konkordatowych) lub akt ślubu (w przypadku zawartego wcześniejszego związku cywilnego);

- zaświadczenie o uczestnictwie w „konferencjach przedślubnych dla narzeczonych”;

- zaświadczenie o wygłoszeniu zapowiedziach;

- zaświadczenie z parafialnego Poradnictwa Rodzinnego;

- ostatnie świadectwo z lekcji religii.

Upoważnienia do fotografowania i filmowania podczas liturgii

Zgodnie ze "Wskazaniami Komisji Episkopatu Polski ds. Liturgii i Duszpasterstwa Liturgicznego dotyczącymi fotografowania i filmowania podczas celebracji liturgii" z dn. 5 grudnia 1994 r. i Zarządzeniem Arcybiskupa Metropolity Białostockiego z dn. 13 marca 1995 r. fotografowie i operatorzy sprzętu audiowizualnego, którzy - okazjonalnie lub na sposób stały - zamierzają wykonywać swoje czynności podczas celebracji liturgii, są zobowiązani do posiadania pisemnego upoważnienie miejscowej władzy diecezjalnej.

W Archidiecezji Białostockiej upoważnienia wydawane są w Wydziale Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej Białostockiej, ul. Kościelna 1, tel. 85-665-24-25, 85-665-24-26.

Upoważnienie ważne jest 12 miesięcy, do 30 kwietnia każdego roku.