Artykuły

Tegoroczna szopka bożonarodzeniowa w kościele pw. Świętej Trójcy w Supraślu przyciągała wiele osób swoim ogromem i pięknem, a równocześnie zadziwiała oryginalnością. Najważniejszym miejscem stał się bowiem konfesjonał, w którym umieszczony został żłobek z figurą małego Jezusa i postaciami Maryi i Józefa.Także nad żłóbkiem - na ambonie uwypuklony został krzyż. Wszystko to miało symbolizować prawdę, iż Bóg jest miłością, która najpełniej ukazana jest w przebaczeniu i miłosierdziu. Dziś Bóg na nowo rodzi się w sercu człowieka w sakramencie pokuty (stąd konfesjonał) i przez głoszone słowo Boże(stąd ambona). Przyjście na świat Jezusa miało na celu odkupienie każdego z nas, dokonane przez dobrowolnie przyjętą okrutną śmierć (stąd uwypuklenie krzyża, górującego nad żłóbkiem).

Powoli, choć systematycznie posuwają się prace remontowe Domu Parafialnego. Obecnie dotyczą one m.in. klatki schodowej, refektarza, holu, dalszych pomieszczeń na spotkania grup działających przy parafii.