Wyszukiwanie

Matki w Modlitwie

 

 

Wspólnota "Matki w Modlitwie" istnieje w naszej parafii od listopada 2011 r. i skupia matki pragnące modlić się za swoje dzieci i wnuki. Jest to grupa modlitewna związana z ruchem Mothers Prayers, który powstał w Anglii w 1995r.

 

Ruch ten jest odpowiedzią matek zatroskanych o los i zbawienie swoich dzieci na nasilające się zagrożenia płynące z coraz łatwiejszego dostępu do alkoholu, narkotyków i pornografii oraz na propagowanie w środkach masowego przekazu przemocy i pogardy dla ludzkiego życia.

 

Obecnie ruch ten skupia grupy modlitewne już w ponad 90 krajach świata. Oprócz katolickich istnieją wspólnoty prawosławne i protestanckie.

 

Podczas spotkań matki oddają Jezusowi swoje rodziny, a szczególnie dzieci. Uciekając się do wstawiennictwa Matki Najświętszej, aniołów i świętych, proszą o dary Ducha Świętego, opiekę i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dotyczących życia swoich rodzin. Dziękując Bogu za dar macierzyństwa, proszą o jedność i miłość wzajemną w  domach i we wszystkich rodzinach parafii.

 

 

Działalność wspólnoty "Matki w modlitwie" sprowadza się głównie do modlitwy. 

 

Spotkania modlitewne odbywają się raz w tygodniu.

W naszej parafii dniem szczególnej modlitwy wspólnotowej jest czwartek. Spotkanie odbywa się w Domu Parafialnym po wieczornej Eucharystii.AKTUALNOŚCI:

Krajowa Konferencja Ruchu Matki w Modlitwie  

  Ogólnopolskie Spotkanie Ruchu Matki w Modlitwie odbyło się w Warszawie 5 października 2013 roku w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. Brały w niej udział matki z wielu regionów naszego kraju, a także założycielka Ruchu Veronica Williams z Anglii. Grupę supraską tej Wspólnoty reprezentowało 8 osób. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10 Mszą Świętą, koncelebrowaną przez księdza Mirosława Korsaka, ogólnopolskiego moderatora Ruchu Matek w Modlitwie. Następnie uczestniczyłyśmy w  konferencji Veroniki Williams i wspólnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Usłyszałyśmy piękne świadectwo Veroniki o działaniu Pana Boga w jej życiu i w życiu każdego, kto pozwoli Mu  w nim panować. Oddając na 100 procent nasze dzieci w ręce Pana Jezusa, możemy w pełni cieszyć się macierzyństwem i z ufnością przyjmować każde, nawet po ludzku trudne, doświadczenie. Spotkanie Ruchu Matek w Modlitwie było czasem wielu łask, które przeżywałyśmy ze wzruszeniem i wdzięcznością. Samo miejsce spotkania  było niezwykłe – kościół św. Stanisława Kostki to przecież parafia błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. To tu odbywały się słynne Msze Święte za Ojczyznę, to stąd udał się w swoją ostatnią podróż do Bydgoszczy, to tutaj został pochowany. Miałyśmy możliwość pomodlić się przy jego grobie, zapalić znicze i położyć kwiaty. Zwiedziłyśmy również Muzeum poświęcone ks. Jerzemu, gdzie tak bardzo odżywają wspomnienia tragicznych czasów życia i śmierci błogosławionego. Całym sercem byłyśmy z Matką  księdza Jerzego, Marianną Popiełuszko, która bezgranicznie kochała swojego syna, całkowicie zawierzyła go Bogu i nigdy nie straciła tego zaufania. Może być dla polskich Matek w Modlitwie symbolem odpowiedzialnej i mądrej matczynej miłości. 

 

Dzisiaj jest

poniedziałek,
17 lutego 2020

(48. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, VI Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP

Sonda

Czego najczęściej poszukujesz na stronie parafialnej?

godziny sprawowania Mszy św.

aktualności z życia parafii

informacje o parafii i jej historii

fotografie z życia parafii

ogłoszenia duszpasterskich

formalności kancelaryjne

regulamin cmentarza

informacje o grupach i wspólnotach działających przy parafii

inne informacje


Licznik

Liczba wyświetleń strony:
3632