Wyszukiwanie

Matki w Modlitwie

 

 

Wspólnota "Matki w Modlitwie" istnieje w naszej parafii od listopada 2011 r. i skupia matki pragnące modlić się za swoje dzieci i wnuki. Jest to grupa modlitewna związana z ruchem Mothers Prayers, który powstał w Anglii w 1995r.

 

Ruch ten jest odpowiedzią matek zatroskanych o los i zbawienie swoich dzieci na nasilające się zagrożenia płynące z coraz łatwiejszego dostępu do alkoholu, narkotyków i pornografii oraz na propagowanie w środkach masowego przekazu przemocy i pogardy dla ludzkiego życia.

 

Obecnie ruch ten skupia grupy modlitewne już w ponad 90 krajach świata. Oprócz katolickich istnieją wspólnoty prawosławne i protestanckie.

 

Podczas spotkań matki oddają Jezusowi swoje rodziny, a szczególnie dzieci. Uciekając się do wstawiennictwa Matki Najświętszej, aniołów i świętych, proszą o dary Ducha Świętego, opiekę i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dotyczących życia swoich rodzin. Dziękując Bogu za dar macierzyństwa, proszą o jedność i miłość wzajemną w  domach i we wszystkich rodzinach parafii.

 

 

Działalność wspólnoty "Matki w modlitwie" sprowadza się głównie do modlitwy. 

 

Spotkania modlitewne odbywają się raz w tygodniu.

W naszej parafii dniem szczególnej modlitwy wspólnotowej jest czwartek. Spotkanie odbywa się w Domu Parafialnym po wieczornej Eucharystii.AKTUALNOŚCI:

Krajowa Konferencja Ruchu Matki w Modlitwie  

  Ogólnopolskie Spotkanie Ruchu Matki w Modlitwie odbyło się w Warszawie 5 października 2013 roku w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. Brały w niej udział matki z wielu regionów naszego kraju, a także założycielka Ruchu Veronica Williams z Anglii. Grupę supraską tej Wspólnoty reprezentowało 8 osób. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10 Mszą Świętą, koncelebrowaną przez księdza Mirosława Korsaka, ogólnopolskiego moderatora Ruchu Matek w Modlitwie. Następnie uczestniczyłyśmy w  konferencji Veroniki Williams i wspólnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Usłyszałyśmy piękne świadectwo Veroniki o działaniu Pana Boga w jej życiu i w życiu każdego, kto pozwoli Mu  w nim panować. Oddając na 100 procent nasze dzieci w ręce Pana Jezusa, możemy w pełni cieszyć się macierzyństwem i z ufnością przyjmować każde, nawet po ludzku trudne, doświadczenie. Spotkanie Ruchu Matek w Modlitwie było czasem wielu łask, które przeżywałyśmy ze wzruszeniem i wdzięcznością. Samo miejsce spotkania  było niezwykłe – kościół św. Stanisława Kostki to przecież parafia błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. To tu odbywały się słynne Msze Święte za Ojczyznę, to stąd udał się w swoją ostatnią podróż do Bydgoszczy, to tutaj został pochowany. Miałyśmy możliwość pomodlić się przy jego grobie, zapalić znicze i położyć kwiaty. Zwiedziłyśmy również Muzeum poświęcone ks. Jerzemu, gdzie tak bardzo odżywają wspomnienia tragicznych czasów życia i śmierci błogosławionego. Całym sercem byłyśmy z Matką  księdza Jerzego, Marianną Popiełuszko, która bezgranicznie kochała swojego syna, całkowicie zawierzyła go Bogu i nigdy nie straciła tego zaufania. Może być dla polskich Matek w Modlitwie symbolem odpowiedzialnej i mądrej matczynej miłości. 

 

Dzisiaj jest

czwartek,
07 grudnia 2023

(341. dzień roku)

Święta

Czwartek, I Tydzień Adwentu
Rok B, II
Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i dr Kościoła

Sonda

Czego najczęściej poszukujesz na stronie parafialnej?

godziny sprawowania Mszy św.

aktualności z życia parafii

informacje o parafii i jej historii

fotografie z życia parafii

ogłoszenia duszpasterskich

formalności kancelaryjne

regulamin cmentarza

informacje o grupach i wspólnotach działających przy parafii

inne informacje


Licznik

Liczba wyświetleń strony:
5776