Galerie

Tegoroczna szopka bożonarodzeniowa w kościele pw. Świętej Trójcy w Supraślu przyciągała wiele osób swoim ogromem i pięknem, a równocześnie zadziwiała oryginalnością. Najważniejszym miejscem stał się bowiem konfesjonał, w którym umieszczony został żłobek z figurą małego Jezusa i postaciami Maryi i Józefa.Także nad żłóbkiem - na ambonie uwypuklony został krzyż. Wszystko to miało symbolizować prawdę, iż Bóg jest miłością, która najpełniej ukazana jest w przebaczeniu i miłosierdziu. Dziś Bóg na nowo rodzi się w sercu człowieka w sakramencie pokuty (stąd konfesjonał) i przez głoszone słowo Boże(stąd ambona). Przyjście na świat Jezusa miało na celu odkupienie każdego z nas, dokonane przez dobrowolnie przyjętą okrutną śmierć (stąd uwypuklenie krzyża, górującego nad żłóbkiem).

Powoli, choć systematycznie posuwają się prace remontowe Domu Parafialnego. Obecnie dotyczą one m.in. klatki schodowej, refektarza, holu, dalszych pomieszczeń na spotkania grup działających przy parafii.

W środę – 10 lipca organizowana została przez naszą parafię autokarowa wycieczka, w ramach kolejnego etapu poznawania parafii Białostocczyzny.Tym razem wybraliśmy się się do Krynek i Szudziałowa oraz Kopnej Góry i Poczopka.

Zabytkowy mur okalający kościół pw. Świętej Trójcy w Supraślu został wpisany do rejestru zabytków Podlasia dnia 8 września 1998 r. - decyzją nr WKZ-5340/4/98. W zbliżającym się 2012 r. pragniemy jako parafia rozpocząć renowację tego muru. Jego obecny zły stan wymaga gruntownych i szybkich napraw.

Wiele jest Szlaków Papieskich. Celem naszej pielgrzymki było nawiedzenie miejsc najbardziej związanych z osobą Karola Wojtyły. Wyruszyliśmy 13 maja 2011, w 30 rocznicę zamachu na papieża Jana Pawła II, w uroczystość Matki Bożej Fatimskiej. W piątek dotarliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie Trybunalskim i Sanktuarium Jasnogórskiego w Częstochowie. W sobotę rano wyruszyliśmy do Kalwarii Zebrzydowskiej, nawiedzając po drodze Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach. W niedzielę rano wyruszyliśmy do Łagiewnik. Około południa w strugach deszczu zwiedzaliśmy krakowską katedrę biskupią, budynek przy ul. Franciszkańskiej 3 oraz Stare Miasto w Krakowie. Około godziny 21:30 szczęśliwie wróciliśmy do Supraśla.... Wszystkie zdjęcia z pielgrzymki zamieszczone są na stronie: https://picasaweb.google.com/ewa.klimaszewska/PielgrzymkaSladamiJanaPawAII1315052011#

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, Roku Pańskiego 2011, dnia 1 maja, młodzież Supraśla zgromadzona w budynku Domu Parafialnego przy ul. J.Piłsudskiego 9, reaktywowała Parafialny Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Supraślu (KSM). Inicjatywa ta jest odpowiedzią duszpasterzy i Młodych na przeżywaną w dniu dzisiejszym Uroczystość Beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II i jego wezwania skierowanego do młodzieży: „Musicie od siebie wymagać, nawet wtedy, gdy inni od Was wymagać nie będą”. Parafialny Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Supraślu reaktywowano w obecności: Ks. Marcina Kuczyńskiego – asystenta kościelnego KSM Archidiecezji Białostockiej, Wojciecha Wilczewskiego – prezesa KSM Archidiecezji Białostockiej, Ks. Andrzeja Chutkowskiego – proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej pw. Świętej Trójcy w Supraślu, Ks. Mariusza Borysa – wikariusza Parafii Rzymskokatolickiej pw. Świętej Trójcy w Supraślu oraz 19. młodych osób tworzących grono założycielskie.

We wtorek - 3 maja - podczas młodzieżowego nabożeństwa majowego odprawianego o godz. 19.30 modlitwą otoczeni zostali wszyscy tegoroczni maturzyści. Na zakończenie udzielone zostało specjalne błogosławieństwo i Ks. Proboszcz - jak co roku - poświęcił "pióra maturalnych", które zostały rozdane wszystkim maturzystom.

Supraśl - Święta Woda (12 września 2009 r.)

W piątek – 25 września 2009 r. o godz. 11.30 - w 70 rocznicę wkroczenia wojsk sowieckich do Supraśla, w naszym kościele zostało odsłonięte i poświęcone przez duchownych trzech wyznań Epitafium, upamiętniające Supraślan poległych podczas II wojny światowej. Program uroczystości obejmował także Apel Poległych, Mszę św. w intencji pomordowanych oraz okolicznościowy koncert Chóru Podlaskiej Opery i Filharmonii.

Galeria zdjęć z naszą szopką.

sobota,

Sobota, III Tydzień Wielkanocny