Supraska szopka bożonarodzeniowa 2013/14

Tegoroczna szopka bożonarodzeniowa w kościele pw. Świętej Trójcy w Supraślu przyciągała wiele osób swoim ogromem i pięknem, a równocześnie zadziwiała oryginalnością. Najważniejszym miejscem stał się bowiem konfesjonał, w którym umieszczony został żłobek z figurą małego Jezusa i postaciami Maryi i Józefa.Także nad żłóbkiem - na ambonie uwypuklony został krzyż. Wszystko to miało symbolizować prawdę, iż Bóg jest miłością, która najpełniej ukazana jest w przebaczeniu i miłosierdziu. Dziś Bóg na nowo rodzi się w sercu człowieka w sakramencie pokuty (stąd konfesjonał) i przez głoszone słowo Boże(stąd ambona). Przyjście na świat Jezusa miało na celu odkupienie każdego z nas, dokonane przez dobrowolnie przyjętą okrutną śmierć (stąd uwypuklenie krzyża, górującego nad żłóbkiem).

środa,
27 stycznia 2021