Wyszukiwanie

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Palmowa 5.04.2020

NIEDZIELA PALMOWA – dn. 5 kwietnia 2020 r.

 

 

 

1.     Dziś świętujemy Niedzielę Palmową rozpoczynającą Wielki Tydzień. W tym roku będzie to niezwykły Wielki Tydzień oraz szczególne Święta Zmartwychwstania – gdyż przeżywane w domach ze względu na  ogłoszoną epidemię koronawirusa. W związku z ograniczeniami w Mszach św. Wielkiego Tygodnia w kościele uczestniczyć będą tylko przedstawiciele rodziny zamawiającej intencję i osoby usługujące.

2.     Zachęcamy do pozostawania w domu i uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych i wielkanocnych za pośrednictwem środków społecznego przekazu. Nabożeństwa Triduum Paschalnego z naszego kościoła transmitowane będą w internecie na stronie parafialnej na facebooku (https://www.facebook.com/ParafiaSwietejTrojcySuprasl/) oraz na youtube.  

I tak: - w WIELKI CZWARTEK transmisja Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00;

- w WIELKI PĄTEK transmisja Liturgii Męki Pańskiej o godz. 15.00;

- w WIELKĄ SOBOTĘ transmisja Mszy Świętej Wigilii Paschalnej o godz. 20.00.

- w NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO transmisja Mszy Świętej Rezurekcyjnej o godz. 6.00.

3.     Przypominamy, że kościół nasz w ciągu dnia jest otwarty i zapraszamy do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. W Wielką  Sobotę nocna Adoracja od godz. 22.00 do Mszy św. rezurekcyjnej

4.     W tym roku w Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. Błogosławieństwa pokarmów przed śniadaniem wielkanocnym dokona głowa rodziny według formularza dostępnego na parafialnej stronie internetowej oraz na kartkach, które wyłożone będą na stoliku pod chórem.

5.     Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje wszystkich post ścisły. Kościół zaleca by również w Wielką Sobotę powstrzymać się od spożywania pokarmów mięsnych aż do zakończenia Mszy św. wieczornej.

6.     Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. odprawiane będą o godz. 6.00, 10.00, 12.00, 14.00 i 18.00.

7.     Wszystkie przyjęte na te dni intencje mszalne odprawiane są zgodnie z wolą ofiarodawców i ustalonym harmonogramem.

8.     Prosimy o śledzenie w mediach i na stronie internetowej Archidiecezji Białostockiej oraz naszej parafii aktualnych informacji.

9.     Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone osobiście i na konto bankowe parafii, co pozwala na utrzymanie płynności finansowej parafii i kontynuowanie rozpoczętych remontów

10.W minionym tygodniu Wszechmogący Bóg powołał do wieczności śp. Zygmunta  Leszczyńskiego, zamieszkałego w Supraślu przy ul. Nowy Świat. Pana Zygmunta i wszystkich zmarłych powierzmy we wspólnej modlitwie.

11.Niech trudne doświadczenie czasu epidemii wzmocni w nas ducha odpowiedzialności za innych i mobilizuje do składania osobistych wyrzeczeń i rezygnacji ze swoich praw na rzecz dobra innych.

 

 [1] 

Powrót

Dzisiaj jest

czwartek,
07 grudnia 2023

(341. dzień roku)

Święta

Czwartek, I Tydzień Adwentu
Rok B, II
Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i dr Kościoła

Sonda

Czego najczęściej poszukujesz na stronie parafialnej?

godziny sprawowania Mszy św.

aktualności z życia parafii

informacje o parafii i jej historii

fotografie z życia parafii

ogłoszenia duszpasterskich

formalności kancelaryjne

regulamin cmentarza

informacje o grupach i wspólnotach działających przy parafii

inne informacje


Licznik

Liczba wyświetleń strony:
1562627