«Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie! Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy» (Mt 7, 12)

Słowo Życia na lipiec 2008

Czy czułeś kiedyś pragnienie nieskończoności?
   Czy choć raz odczułeś w sercu przemożne pragnienie, by ogarnąć bezmiar?
   Czy może zauważyłeś w swym wnętrzu niezadowolenie z tego, co robisz, z tego, kim jesteś?
   Jeśli tak, to na pewno się ucieszysz, znajdując sposób na pełnię, której tak żarliwie pragniesz - coś, co sprawi, że nie będziesz opłakiwał dni, które przemijają niemal w pustce...
   Jest w Ewangelii takie zdanie, które daje do myślenia, a które - zrozumiane choć trochę - budzi w nas radość. Streszcza ono to, co powinniśmy robić w życiu. Streszcza wszystkie prawa wyryte przez Boga w głębi serca każdego człowieka.
   Posłuchaj go:

Zdanie to zwane jest "złotą regułą".
   Przyniósł ją Chrystus, lecz była już powszechnie znana. Zawiera ją Stary Testament. Znał ją Seneka, a na Wschodzie powtarzał Konfucjusz. A potem inni. Fakt ten mówi, jak bardzo złota reguła leży Bogu na sercu, jak bardzo On pragnie, aby wszyscy ludzie uczynili ją regułą swego życia.
   Dobrze się ją czyta i brzmi prawie jak hasło.
   Posłuchaj jeszcze raz:

«Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie!»

Czwartek, Wielki Tydzień